Gróf Széchenyi Zsigmond Emlékérmet alapított az Országos Jótékonysági Vadászat Nonprofit Kft
Közös sajtótájékoztatót tartott 2020. október 7-én az Országos Jótékonysági Vadászat Nonprofit Kft és a kápolnásnyéki Halász-kastély. A rendezvényen mutatták be a gróf Széchenyi Zsigmond Emlékérmet, amely a magyar vadászati kultúra kimagasló alakja előtt tiszteleg.
A sajtótájékoztató megnyitójaként L. Simon László országgyűlési képviselő elmondta, hogy a vadászat érték, hagyomány és kultúra, amelynek fenntartása és támogatása mindannyiunk kötelessége. Beszédében megemlékezett Gróf Széchenyi Zsigmondról, akire méltán lehet büszke Fejér megye. A gróf emlékének ápolása kiemelt jelentőséggel bír.
Az emlékérem alapításának elsődleges célja, hogy a jótékonysági vadászatokkal a magyar egészségügyet a jövőben is segíthesse a vadásztársadalom úgy, hogy közben hivatásos és sportvadászait is megbecsüli, azaz az általuk végzet önzetlen, karitatív munkát elismeri.
Fontosnak tartjuk, hogy magunk közül is kiválasszuk azokat, akik követendők, akik már most értéket képviselnek, munkásságuk, emberségük és a vadásztársadalmon belül eltöltött tevékenységük által.
Mindezt pedig Gróf Széchenyi Zsigmond szellemében. Egy olyan ember szellemében, akit a küzdelem, az alázat, valamint a haza iránti szeretet és hűség jellemzett. Életpályája, hitvallása példaként szolgálhat minden magyar vadász számára - fogalmazott az alapító ügyvezetője, Fejes László.
Évenként és megyénként egy emlékérem kerül majd átadásra, mindösszesen tehát 19 db minden évben. Az a vadász részesülhet az elismerésben, aki a jótékonysági vadászat eredményességéért, ezen keresztül pedig a vadásztársadalom megbecsüléséért a legtöbbet tette, aki leginkább példát mutatott vadászok és leendő vadászok felé emberségből. Az emlékérem odaítéléséről 7 fős Szakmai Testület dönt. Kitétel, a Szakmai Testület tagjai nem kaphatják meg az érmet.
Az első érem, nem lehet másé - és ebben vita sem volt - mint Mangi nénié, aki Gróf Széchenyi Zsigmond özvegye. Ő az, aki amellett, hogy a névhasználathoz engedélyét adta, személyével és jelenlétével az érmet minősíti, annak rangját adja. „Köszönjük és fejet hajtunk Ön, valamint Széchenyi Zsigmond előtt. Szeretnénk nem mások, csak hites unokák lenni…. Hitünk és reményeink szerint méltó emléket teremtettünk, mert ezt is fontos dolgunknak éreztük” - ezekkel a gondolatokkal zárta beszédét Fejes László, majd átadta az 1. Gróf Széchenyi Zsigmond Emlékérmet Széchenyi özvegyének, a sajtótájékoztató díszvendégének, Gróf Széchenyi Zsigmondné Hertelendy Margitnak.
A 80 mm átmérőjű ezüst emlékérem Pogány Gábor Benő Munkácsy-díjas szobrászművész alkotása.
Fotó: Pesti Tamás és OJV NP Kft